معرفی خودرو مزدا

تاریخچه شرکت خودروسازی مزدا

تاریخچه شرکت خودروسازی مزدا

در این مقاله قصد داریم به تاریخچه شرکت خودروسازی مزدا بپردازیم و از ابتدا تا انتهای موفقیت این شرکت بزرگ را مورد بررسی قرار می دهیم.

شرکت خودروسازی مزدا

کمپانی مزدا از محبوب ترین برندهای ژاپنی در صنعت خودروسازی می باشد. این کمپانی سالیان سال است که در صنعت خودروسازی فعالیت های بسیاری دارد. مرکز کمپانی این برند در منطقه ‘هیروشیما’ واقع شده است. نام برند مزدا با تولید کامیون های سه چرخ در همین کمپانی شکل گرفته شد و با توجه به علاقه شدید مؤسس این کمپانی به آیین زرتشت شرکت خودروسازی خود را مزدا نامگذاری کرد.

بیش از یک میلیون خودرو دستگاه در کارخانه های ژاپنی با همین برند تولید و ساخته شده اند. کمپانی مزدا در سال ۲۰۱۵ به عنوان پانزدهمین خودروساز جهان معرفی و شناخته شد. شرکت فورد موتور مالک بخشی از اتومبیل سازی مزداست که در سال ۲۰۰۶ حدوداً یک میلیون و دویست و پنجاه هزار خودرو تولید کرده که در کشورهای بسیاری به فروش رسیده است.

داستان رقابت شرکت مزدا با سایر بزرگان خودروسازی جهان

شرکت مزدا به عنوان یکی از شرکت‌های بزرگ خودروسازی جهان، همیشه در رقابت با دیگر برندهای خودروسازی بوده است. در زمینه طراحی و تولید خودروهایی با کیفیت و عملکرد بالا، شرکت‌هایی همچون تویوتا، هوندا، نیسان و دیگر برندهای خودروسازی از جمله رقبای مزدا هستند.

در دهه 1960، شرکت مزدا با طراحی و تولید خودروی کوپه کوچک و پرفروشی به نام R360 Coupe، به بازار خودرو پا گذاشت. این خودرو به عنوان یک خودروی کوچک و سبک با طراحی جذاب و کیفیت ساخت بالا، به سرعت در بازار خودرو پر فروش شد. با این حال، رقابت با برندهای بزرگ خودروسازی همچون تویوتا و نیسان برای مزدا سخت بود و این شرکت به سختی توانست در بازار خودرو جای خود را پیدا کند.

در دهه 1970، با عرضه خودروی RX-2 و RX-3 با موتور روتاری، مزدا به عنوان شرکتی با فناوری‌های نوآورانه و پیشرفته به شناخته شد. این خودروها با عملکرد و قابلیت‌های بالا، مورد استقبال مشتریان قرار گرفتند و به مزدا کمک کردند تا در بازار خودرو موفقیت بیشتری کسب کند.

در دهه 1980، با عرضه خودروی 626، مزدا به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های خودروسازی جهان به شمار می‌رفت. این خودرو با طراحی شیک و کیفیت ساخت بالا، به سرعت در بازار خودرو پرفروش شد و به مزدا کمک کرد تا در رقابت با سایر برندهای خودروسازی موفق عمل کند.

در دهه 1990، با عرضه خودروی MX-5، مزدا موفقیت بیشتری در بازار خودرو کسب کرد. MX-5 یک خودروی کوپه اسپورت با طراحی جذاب و عملکرد بالا بود که به سرعت در بازار خودرو محبوبیت فراوانی پیدا کرد. این خودرو به عنوان یکی از بهترین خودروهای اسپورت و بهترین خودروهای قیمتی، به شناخته شد و به مزدا کمک کرد تا در رقابت با سایر برندهای خودروسازی، موفق عمل کند.

در دهه 2000، با عرضه خودروی RX-8 با موتور روتاری، مزدا به عنوان یکی از برترین شرکت‌های خودروسازی جهان به شمار می‌رفت. RX-8 با طراحی جذاب و عملکرد بالا، به مزدا کمک کرد تا بهترین خودروهای اسپورت را تولید کند و در بازار خودرو جایگاه برتری داشته باشد.

در دهه 2010، با عرضه خودروی CX-5، مزدا به عنوان یکی از پیشروان در زمینه تولید خودروهای SUV با کیفیت بالا شناخته شد. CX-5 با طراحی شیک و مدرن، به مزدا کمک کرد تا در بازار خودرو موفقیت بیشتری کسب کند و به عنوان یکی از بهترین خودروهای SUV به شمار بیاید.

در کل، مزدا در طول تاریخ خود با طراحی و تولید خودروهای با کیفیت و عملکرد بالا، به یکی از برترین شرکت‌های خودروسازی جهان تبدیل شده است و به رقابت با دیگر برندهای خودروسازی پرداخته است

سرگذشت موسس مزدا

جوجیرو ماتسودا با توجه به علاقه خود به اهورا مزدا در آیین زرتشت و شباهت نام خانوادگی اش به مزدا نام شرکت خودروسازی خود را مزدا نامگذاری کرد. شرکت مزدا در ژاپن و به نام مؤسس مزدا (جوجیرو ماتسودا) شناخته شده است و تمامی دستگاه های این شرکت به نام ماتسودا خرید و فروش می شود. اما برند ثبت شده آن از اوایل کار، مزدا بوده و تا به الان هم به همین شکل ادامه پیدا کرده است.

طبق گفته های این کمپانی درباره نام مزدا ‘نام مزدا از اهورا مزدا (خدای روشنایی سرچشمه) انتخاب شده است که علت آن هم امید دادن به درخشش دستگاه هایمان است.’

جوجیرو ماتسودا متولد ۱۸۷۵ زاده ژاپن، فرزند ماهیگیر ژاپنی بوده است. این شخص به دلیل تنگی دستی در ۱۳ سالگی مجبور به کار آهنگری شد. بعد از گذشت زمان جوجیرا استعداد خود را کشف کرد که نتیجه آن اختراع یک تلمبه بود. وی کار خود را توسعه داد که در نهایت توانست یک کارگاه کوچک در اوزاکا راه اندازی کند.

پس از گسترش کارگاه خود توانست در آن اسلحه سازی انجام دهد. طی چندین سال تلاش اسلحه سازی او آنقدر پیشرفت چشم گیری کرد که قسمتی از نیاز اسلحه ارتش ژپن را نیز تامین می کند. ماتسودا برای اهداف خود سختی هایی را تحمل کرد و با چالش های گوناگونی رو به رو شد.

جوجیرو ماتسودا در سال ۱۹۲۰ شرکت خودروسازی مزدا را راه اندازی کند. در سال ۱۹۲۱ او با ثروت بسیار خود به شهر هیروشیما نزد پدرش بازگشت و در آنجا مدیرعامل یک شرکت چوب پنبه سازی شد.

زمانی که جنگ جهانی اول شروع شد، کشور ژاپن که تازه صنعتی شده بود وارد جنگ شد. در این جنگ تمامی صنایع ژاپن در خدمت جنگ قرار گرفته شد. جوجیرو در کارخانه چوب پنبه سازی به جای تولید چوب پنبه، قطعات خودروهای نظامی را تولید کرد.

بعد از اتمام جنگ جهانی اول با تجربیات خود یک شرکت سه چرخه موتور دار را تاسیس کرد. که با تاسیس همین شرکت وارد عرصه ساخت خودرو شد و نام کارخانه خود را با علاقه شدید خود به دین زرتشت نام کارخانه را مزدا نامگذاری کرد. این کارخانه به آرامی رشد بسیاری کرد که در همین حین جوجیرو ماتسودا در سال ۱۹۵۲ در سن ۷۷ سالگی چشم از جهان فرو بست. پس از مرگ جوجیرو نوه های او، شرکت را در دست دارند و کارهای آن را پیگیری می کنند.

مزدا

مزدا

تاریخچه شرکت خودروسازی مزدا تا به امروز

در حال حاضر شرکت ماتسودا (مزدا) در شهر هیروشیمای ژاپن در حال فعالیت است که سالیانه بیش از دو میلیون خوردو تولید می کنند که در بازارهای بین المللی ارائه و عرضه می شوند.

جوجیرو ماتسودا در سال ۱۹۲۰ میلادی شرکت مزدا را تاسیس کرد. فعالیت این شرکت همزمان با جنگ جهانی دوم بود که سبب شد بسیاری از تولیدکنندگان خودرو، به خدمت در ارتش بیایند تا کامیون، ادوات جنگی و اسلحات جنگی را تولید کنند.

پس از اتمام جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۶۰، شرکت مزدا توانست اولین خودرو چهارچرخ خود را به نام ‘مزدا ۳۶۰  ‘ارائه کند و پیشرفت عظیمی را در صنعت خودروسازی ژاپن به وجود آورد. امروزه شرکت خودروسازی مزدا در ژاپن به عنوان غول خودروسازی درحال فعالیت است. این شرکت در سال ۲۰۱۶ بیشتر از یک میلیون و پانصد هزار خودرو را تولید و عرضه کرده است.

در زمانی که شرکت خودروسازی مزدا در حال پیشرفت و موفقیت بود، افراد بسیاری در این موفقیت نقش بسزایی داشتند. ازجمله افراد دیگر به غیر از جوجیرو ماتسودا، کنیچی یاماموتو که آن را پدر موتورهای دوار مزدا می نامند توانست با اختراع این نوع موتورها سطح کیفیت خودروهای مزدا را تا حد بسیاری افزایش دهد.

کنیچی یاماموتو در اوایل کار خود در شرکت مزدا دو سال کارگری کرد تا توانست در همین حین موتور اختصاصی برای خودرو ابداع و تولید کند. بعد از نشان دادن استعدادهای خود در خودروسازی وارد طراحی مزدا شد و نمونه های فوق العاده خوبی از موتورهای شرکت مزدا را ارائه کرد. زمانی که رییس شرکت مزدا شد، در زمان مدیریت خود تولیدات این شرکت را توانست افزایش دهد و همچنین کیفیت بسیاری به آن ها ببخشد. اما او در ۹۵ سالگی دار فانی را وداع گفت.

در زمان مدیریت کنیچی یاماموتو شرکت خودروسازی مزدا توانست در مسابقات لمانز در سال ۱۹۹۱ مقام اول را کسب کند. در این مسابقات مزدا 787B بدون داشتن پیستون توانست به قهرمانی برسد.

شرکت خودروسازی مزدا بیش از نیم قرن تجربه و فعالیت داشته اند و موفقیت این شرکت مدیون افرادی چون جوجیرو ماتسودا و یاماموتو است. چرا که این افراد با تلاش بسیار توانستند برند مزدا را به یک برند معروف در سطح برندهای اروپایی و آمریکایی تبدیل کنند.

مزدا ساخت کدام شرکت است ؟

شرکت مزدا یک شرکت ژاپنی است که در زمینه طراحی و تولید خودرو فعالیت می کند. شرکت مزدا در سال 1920 تأسیس شد و مقر آن در شهر هیروشیما در ژاپن قرار دارد. به طور کلی، خودروهای مزدا شناخته شده به دلیل طراحی زیبا، پیشرفته و عملکرد قوی هستند.

شرکت مزدا به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های خودروسازی جهان شناخته می شود و در بسیاری از کشورهای دنیا فعالیت دارد. این شرکت در طول تاریخ خود، خودروهای مختلفی را تولید کرده است، از جمله خودروهای شخصی، ون ها، کامیون ها، اتوبوس ها و خودروهای مسابقه.

یکی از محصولات معروف شرکت مزدا، خودروی مزدا MX-5 است که یک اسپورت کوپه کوچک و سبک با عملکرد قوی است. همچنین، خودروهای مزدا معمولاً به عنوان خودروهایی با رانندگی لذت بخش و همچنین طراحی زیبا و منحصر به فرد شناخته می شوند.

لوگو مزدا

لوگوی مزدا از آغاز کار تا به الان چندین بار دچار تغییر و تحول گشته است. در سال ۱۹۳۱ لوگوی مزدا رونمایی شد که شبیه به یک الماس میتسوبیشی معروف بود. میتسو به معنی سه و بیشی به معنای شاه بلوط آبی است. ژاپنی ها از این کلمه رای نشان دادن الماس و لوزی به مدت زیادی نشان می دادند. این طرح از لوگو از سه لوزی به رنگ سورمه ای طراحی شده بود که از سر راس هایشان به همدیگر متصل می شدند و همچنین با یک خط فانتزی بر روی آن کلمه مزدا نوشته شده بود.

در سال ۱۹۳۴ یعنی سالی که شرکت مزدا موتورها سه چرخ را تولید می کردند، نشان میتسوبیشی را از لوگوی خود حذف کردند که تنها نام مزدا باقی مانده بود اما به نام مزدا را در لوگوی جدید به صورت توپر مشکی و ظریف طراحی کردند. لوگوی طراحی شده جدید روی موتورهای سه چرخ مزدا ثبت شده بود.

لوگوی جدید پس از دوسال گذشت لوگوی قبلی در سال ۱۹۳۶ طراحی شد. این لوگو جریان رودخانه زادگاه مزدا (هیروشیما) را معرفی می کرد. حتی این طرح سه حرف M را نشان می دهد که مخفف عبارت “Mazda Motor Manufacturer” می باشد. این حرف به صورت ادامه دار به معنی توانایی در اوج گرفتن به ارتفاعات می باشد.

در سال ۱۹۵۱ پسر جوجیرو ماتسودا یعنی سونجی ماتسودا سومین مدیر مزدا شد و فعالیت خود را شروع کرد. در ابتدای مدیریت خود لوگوی مزدا تغییر جدیدی پیدا کرد. این لوگوی جدید سیاه و سفید و ترکیب انتزاعی از سه مثلث مثل خطوط نازک سیاه و سفید که به طرزهای مختلف و چشم گیری هر مثلث را به وجود آورده است. احتمال می دهیم این طرح با حرف های ژاپنی شباهت داشته باشد که ما از آن اطلاع نداریم!

در سال ۱۹۴۹ کمپانی مزدا موتورهای سه چرخ خود را به کشورهای دیگر صادر کرد. در همین حین همراه با گسترش صادرات حس کردند نیاز به لوگوی جدید دارند که در سال ۱۹۵۴ نشان جدیدی را طراحی کردند و از آن رونمایی کردند. این نشان در همان سال در کشور تایوان ثبت شد و تا سال ۱۹۵۹ در ۲۱ کشور دیگر نیز ثبت گردید. این لوگو متنی با رنگ آبی بود که کلمه مزدا با حروف بزرگ و باریک و مورب نوشته شده بود خطوط صاف و تیز لبه های نوشته احساس سخت بودن را منتقل می کرد.

۱۹۵۹ شرکت مزدا اولین خودرو سواری خود را ارائه کرد و لوگوی خود را به همین دلیل تغییر داد. در لوگو جدید حرف M به صورت نرم طراحی شده بود که احساس نرمی و صمیمی بودن را منتقل می کرد. خطوط پر رنگ این حرف در قالب گرد نشان دهنده قدرتمندی است. این لوگوی جدید تا سال ۱۹۷۴ در مزدا R360 کوپه و دیگر خودروهای سواری دیده می شد.

دوستان عزیز میتوانید با رفتن به صفحه”لوازم یدکی مزدا” در این باره بیشتر اطلاعات کسب نمایید.

لوگو تایپ مزدا در سال ۱۹۷۵ طراحی و معرف گردید. لوگو تایپی بدون هیچ نماد اضافی تقریباً ۳۰ سال مورد استفاده قرار گرفت. سادگی لوگو سبب شد برخی افراد گمان کنند مزدا هیچگونه لوگوی رسمی ندارد و تنها از یک نسخه سبک از نام برند خود استفاده می کند.

مزدا در سال ۱۹۹۱ تصمیم گرفت مجدد لوگوی خود را به نمادگرایی برگرداند. که در این لوگو جدید یک الماس به چشم می خورد که آن نشان دهنده نور و خورشید است.

یک سال بعد در سال ۱۹۹۲لوگوی مزدا به صورت نرم تری طراحی شد که نماد وفاداری و اعتماد به لوگو اضافه شد.

در سال ۱۹۹۷ لوگوی نهایی و معروف مزدا که امروزه آن را می شناسیم طراحی و ثبت گردید. این لوگو به شکل حرف V که در یک قاب بیضی قرار دارد یک جفت بال محسوب می شود. این نماد یک پرنده در حال پرواز و اوج گرفتن می باشد. بال های باز در لوگوی مزدا در ژاپن به معنی درک هدف و لطافت و پیشرفت مداوم است.

در سال ۲۰۱۵ سطح براقیت لوگوی مزدا از بین رفت و به شکل مات درآمد ولی عبارت مزدا به رنگ آبی بود که به رنگ نقره ای و حاشیه های آبی تبدیل شد که در نهایت در سال ۲۰۱۸  رنگ آبی به طور کلی از نماد لوگوی مزدا حذف شد.

سیر تکامل لوگو مزدا

سیر تکامل لوگو مزدا

تاریخچه خودرو مزدا در ایران

در دهه ۷۰ میلادی خودروهایی با برندهای مشهور و معتبر وارد بازارهای ایران شدند. این خودروها دو نوع وانت و خودروی سدان بودند که این خودروها توانستند جایگاه بسیار خوبی را در میان مشتریان ایرانی پیدا کنند. اولین خودروی مزدا 929 که به شکل کوپه ای بود به بازار ایران عرضه شد.

خودروهای سواری قبل از اینکه شناخته شوند و طرفداران بسیاری را پیدا کند، وانت های این برند بود که مورد پسند همگان قرار داشت. گروه بهمن از سال ۱۳۳۸ به مونتاژ وانت سه چرخ مزدا با ظرفیتی به میزان ۲۰۰ کیلوگرم و به مرور بعد از سال ۱۳۵۰ به ساخت انواع مختلف وانت های مزدا که مدل های آن ها ۱۰۰۰ و ۱۶۰۰ پرداختند. شرکت گروه بهمن از در آن زمان به مونتاژ خودروهای مزدا ادامه داده است که از سال ۱۳۷۸ خودرو سوار مزدا 323F و 323SL را تولید کردند.

پس از آن با ارائه خودرو سواری مزدا 323FL تا سال ۱۳۸۶ در پنج تیپ و موتور ۱۶۰۰ سی سی توانست فروش خود را توسعه دهند. همچنین خط مونتاژ خودرو سواری مزدا ۳ با موتور ۲۰۰۰ سی سی را از شرکت ژاپنی گرفته و آن را ارائه داده است. سری جدید مزدا ۳ به نام new ۳ در بازار ارائه شد.  مزدا انژکتور دوگابن از سال ۱۳۸۶ در بازار ایران عرضه شد.

کارخانه مزدا

کارخانه مزدا

مدل خودرو های مزدا

برند مزدا خودروهای مختلفی را تولید می‌کند. در زیر لیستی از خودروهای برند مزدا آورده شده است:

 • مزدا 2
 • مزدا 3
 • مزدا 6
 • مزدا CX-3
 • مزدا CX-30
 • مزدا CX-5
 • مزدا CX-9
 • مزدا MX-5

همچنین، بسته به منطقه جغرافیایی، برند مزدا ممکن است خودروهای دیگری نیز تولید کند که در این لیست آورده نشده‌اند.

مدل های معروف از خودروهای برند مزدا

مزدا آتنزا (Atenza)

آتنزا (Atenza)

آتنزا (Atenza)

این مدل خودرو از سیستم ADW برخوردار بوده و حدود ۵۰%  گشتاور موتور را به چرخ های عقب منتقل می کرده است .آتنزا (Atenza) نام خودرویی است که توسط برند مزدا تولید شده است. در بسیاری از بازارهای جهان، این خودرو با نام مزدا 6 (Mazda 6) شناخته می‌شود. خودروی آتنزا/مزدا 6 یک خودرو سدان با طراحی جذاب و خطوط نیمه‌ورزشی است که در بازار خودرو جهانی مورد توجه قرار گرفته است. این خودرو با ارائه فناوری‌های نوین و کیفیت ساخت بالا، در دسته خودروهای با کیفیت و ارگانیک محسوب می‌شود و جزء خودروهای محبوب و مورد علاقه مشتریان برند مزدا به حساب می‌آید.

مزدا کارول (Mazda carol)

مزدا کارول (Mazda carol)

مزدا کارول (Mazda carol)

این خودرو به شناخته شدن و معروف شدن این برند کمک بسیاری کرده است. بنابراین از مهم ترین دستگاه های این شرکت محسوب می شود. تنها دلیلی که این محصول را از دیگر محصولات بازار متمایز کرد شیشه پشتی ماشین بود که زاویه غیرمعمولی را داشت.

مزدا ۳

این مدل خودرو از ارزان ترین خودروهای کمپانی ژاپنی است، اما توانسته خود را به عنوان یکی از سریع ترین مدل های این شرکت معرفی کند. این مدل خودرو در تست مجله موتور ترند توانست به راحتی موفق شود تا مدل سدان را در آزماش شتاب شکست بدهد.

در ایران، خودروی مزدا 3 به دلیل طراحی جذاب، امکانات بالا و کیفیت ساخت برای مصرف‌کنندگان محبوبیت زیادی دارد. همچنین، مدل CX-5 نیز به دلیل طراحی شیک، امکانات بالا و قابلیت اطمینان نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. به طور کلی، خودروهای برند مزدا به دلیل طراحی زیبا، کیفیت ساخت بالا و ارائه امکانات به روز، در بازار خودرو ایران مورد توجه قرار می‌گیرند.

خرید لوازم یدکی مزدا 3

مزدا 3

مزدا 3

مزدا 3 نیو

مزدا 3 نیو (Mazda3 New) نسل جدیدی از خودروی محبوب و معروف مزدا 3 است که در سال 2019 معرفی شده است. این خودرو با طراحی شیک و مدرن، فناوری‌های پیشرفته و کیفیت ساخت بالا، در دسته خودروهای با کیفیت و جذاب قرار می‌گیرد. مزدا 3 نیو به صورت هاچ‌بک (Hatchback) و سدان (Sedan) در بازار ارائه شده است و در دسته خودروهای کوچک و خانوادگی قرار دارد. این خودرو در بازار خودرو ایران نیز موجود است و توسط واردکنندگان خودرو به فروش می‌رسد.

خرید لوازم یدکی مزدا 3 نیو (جدید)

مزدا 2

مزدا 2

مزدا 2

مزدا 2 (Mazda 2) نام یک خودروی شهری کوچک است که توسط شرکت مزدا تولید شده است. این خودرو در دسته خودروهای شهری و کوچک قرار می‌گیرد و برای استفاده در شهر و مسافرت‌های کوتاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. مزدا 2 با طراحی شیک و خطوط مدرن، امکانات متنوع و کیفیت ساخت بالا، مورد توجه قرار گرفته است. این خودرو در بازار خودرو ایران نیز موجود است و توسط واردکنندگان خودرو به فروش می‌رسد.

خرید لوازم یدکی مزدا 2

مزدا 323

مزدا 323

مزدا 323

مزدا 323 یکی از خودروهایی بود که در دهه 90 میلادی و اوایل دهه 2000 تولید شده بود. این خودرو یک خودروی سدان کوچک بود و در دسته خودروهای محبوب و پرفروش در بازار خودرو ایران قرار داشت. از آنجایی که این خودرو در دهه 90 میلادی تولید شده بود و تولید آن متوقف شده است، در حال حاضر مزدا 323 در بازار خودرو ایران موجود نیست و به جای آن، مدل‌های جدیدتری از خودروهای مزدا به فروش می‌رسند.

خرید لوازم یدکی مزدا 323

سوالات متداول تاریخچه مزدا

شرکت مزدا چه زمانی تأسیس شده است؟
پاسخ: شرکت خودروسازی مزدا در سال 1920 تأسیس شده است.

مزدا چگونه به شهرت جهانی رسید؟
پاسخ: شرکت مزدا در دهه 1960 با تولید خودروی موسوم به مدل Cosmo Sport به شهرت جهانی رسید. این خودرو با موتور ۱۱A بنزینی و یکی از نخستین خودروهای جهان با موتور دوتوربو بود.

آیا شرکت مزدا در صنعت خودروسازی جهانی رقابت دارد؟
پاسخ: بله، شرکت مزدا در صنعت خودروسازی جهانی به عنوان یکی از برندهای بزرگ و معتبر شناخته می‌شود و در رقابت با سایر برندهای خودروسازی جهانی نیز دارای جایگاه مهمی است.

آیا شرکت مزدا خودروهای الکتریکی تولید می‌کند؟
پاسخ: بله، شرکت مزدا در حال حاضر نیز در زمینه تولید خودروهای الکتریکی فعالیت می‌کند و از محصولات این شرکت می‌توان به MX-30 و CX-30 الکتریکی اشاره کرد.

آیا مزدا در ایران فعالیت دارد؟
پاسخ: بله، شرکت مزدا در ایران فعالیت دارد و خودروهای این شرکت نیز در بازار خودرو ایران به فروش می‌رسند.

جمع بندی

کارخانه کوچکی که به دست جورجینو ماتسودا راه اندازی شد و کار خود را با چوب پنبه آغاز کرد، امروزه به عنوان یکی از خودروسازان مطرح در جهان صدمین سال از تاسیس شرکت خود را جشن می گیرند.

درباره ما

سایت لوازم یدکی مزدا توکیو با داشتن مجوز رسمی کسب و کار ، تمام نیاز های خودرو مزدا شما دوستان را برطرف میکند . شما دوستان میتوانید با رفتن به صفحه “فروشگاه” محصولات لوازم یدکی مزدا خود را خریداری و یا با یکی از شمارات زیر در تماس باشید . همچنین میتوانید از پشتیبان انلاین ما نیز در ارتباط باشید .

برای ارتباط با ما میتوانید به صفحه “تماس با ما ” مراجعه نمایید .

لوازم یدکی مزدا چگونه تهیه کنیم؟

دوستان عزیز لوازم یدکی مزدا را میتوانید به راحتی از فروشگاه لوازم یدکی مزدا توکیو در هر جای ایران که هستید تهیه نمایید و درب منزل تحویل بگیرید.جهت اطلاع از موحودی و ثبت سفارش میتوانید با ما در ارتباط باشید.

author-avatar

درباره MHA007

معرفی کوتاه سلام، من محمدحسین عبدالله هستم. طراح و پشتیبان سایت و متخصص سئو با بیش از هشت سال تجربه در زمینه‌های مختلف تکنولوژی و کامپیوتر. تخصص من در طراحی وب، بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو) و طراحی گرافیکی است. علاقه‌مند به استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌ها برای ایجاد راه‌حل‌های خلاقانه و موثر است. سابقه کاری طراح و پشتیبان سایت و سئو (از سال 1393 تا به امروز) فعالیت حرفه‌ای در زمینه‌های طراحی سایت، بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو) و طراحی گرافیکی از سال 1395 تا کنون. تجربه کار با انواع سیستم‌های مدیریت محتوا و ابزارهای طراحی وب. بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها برای دستیابی به بالاترین عملکرد در موتورهای جستجو. طراحی گرافیکی برای وب‌سایت‌ها، شامل ایجاد طرح‌های بصری، لوگوها و موارد دیجیتالی دیگر. تحصیلات مهندسی ارشد نرم افزار کامپیوتر دوره‌های مختلف در زمینه تکنولوژی و کامپیوتر (از سال 1393 تا به امروز) شرکت در دوره‌های تخصصی طراحی وب، سئو و طراحی گرافیکی. به‌روز رسانی دانش فنی با شرکت در کارگاه‌ها و سمینارهای تخصصی. مهارت‌ها طراحی وب: HTML, CSS, JavaScript، و سیستم‌های مدیریت محتوا مانند WordPress. سئو: تسلط بر اصول و استراتژی‌های بهینه‌سازی موتور جستجو. طراحی گرافیکی: مهارت در استفاده از نرم‌افزارهایی مانند Adobe Photoshop و Illustrator. مدیریت پروژه و مهارت‌های ارتباطی. پروژه‌ها و دستاوردها طراحی و بهینه‌سازی وب‌سایت شخصی: mha007.ir توسعه و پیاده‌سازی وب‌سایت شخصی با تمرکز بر UX/UI و بهینه‌سازی سئو. دستیابی به افزایش چشمگیر در بازدید و موقعیت‌یابی در موتورهای جستجو. اطلاعات تماس وب‌سایت: mha007.ir ایمیل: [mohamadhosein.mha007@gmail.com] شماره تماس : 09102444557

دیدگاهی در مورد “تاریخچه شرکت خودروسازی مزدا

 1. آواتار حسین یاری حسین یاری گفت:

  بهترین لوازم یدکی هارو شما دارید . ممنم از تاریخچه مزدا که قرار دادید رو سایتتون و باعث شدید ماشینمو بیشتر بشناسم

  1. آواتار admin admin گفت:

   خواهش میکنم مشتری عزیز . ما تمام سعی خود را میکنیم تا بهترین نتیجه را به کاربر نشون بدیم

 2. آواتار شمس شمس گفت:

  لوازم یدکی شما ارجینال هست؟
  تاریخچه مزدا که قرار دادید یکی از بهترین مورد هایی بود که خوندم. تشکر میکنم از تیم خوبتان

  1. آواتار admin admin گفت:

   بله دوست عزیز
   تمام جنس ها با ضمانت اصلی می باشد

 3. آواتار علی نصب زاده نیا علی نصب زاده نیا گفت:

  مزدا ساخت کدام کشور است

  1. آواتار MHA007 MHA007 گفت:

   مزدا، کمپانی خودروسازی ژاپنی است. مزدا یا همچنین به نام Mazda Motor Corporation شناخته می‌شود و مقر اصلی آن در هیروشیما، ژاپن قرار دارد. شرکت مزدا در سال 1920 تاسیس شده و از آن زمان به بعد، خودروهای متنوعی را تولید و به بازار عرضه کرده است.

 4. آواتار حمیرا حمیرا گفت:

  مزدا مال کدام کشور است

  1. آواتار MHA007 MHA007 گفت:

   مزدا (Mazda) یک شرکت خودروسازی ژاپنی است. این شرکت در سال 1920 تأسیس شد و مقر آن در شهر هیروشیما در ژاپن قرار دارد. مزدا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو در جهان است و خودروهایی را تولید می‌کند که در بسیاری از کشورها به فروش می‌رسند.

 5. آواتار حسین حسین گفت:

  مزدا برای کدام کشور است

  1. آواتار MHA007 MHA007 گفت:

   مزدا، یک شرکت خودروسازی ژاپنی است. مزدا در سال 1920 تأسیس شد و مقر اصلی آن در هیروشیما، ژاپن قرار دارد. این شرکت در حال حاضر یکی از بزرگترین سازندگان خودرو در جهان است و خودروهای مزدا به بیش از ۱۳۰ کشور دنیا صادر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *