لوازم یدکی مزدا

همه چیز درمورد سیستم اتوهلد خودرو

اتوهلد

همه چیز درمورد سیستم اتوهلد خودرو

بهتر است قبل از خرید خودرو های لوکس ، از آپشن های موجود بر روی آنها اطلاعات کاملی داشته باشید تا بتوانید نهایت لذت را از خودروی خود ببرید ، اینبار در این مقاله قصد داریم به شناخت سیستم اتوهلد بر روی خودرو ها بپردازیم  ، پس با ما در مقاله همه چیز درمورد سیستم اتوهلد خودرو همراه باشید.

سیستم نگهداری خودکار خودرو چیست؟

با فعال کردن سیستم نگهدارنده خودکار (اتوهلد) Autohold ، زمانی که راننده پدال ترمز را می گیرد و خودرو کاملاً متوقف می شود، ترمز دستی به طور خودکار تنظیم می شود و راننده نیازی به نگه داشتن پدال ترمز نخواهد داشت.

راننده برای حرکت فقط باید پا روی پدال گاز بگذارد زیرا Autohold به طور خودکار ترمز دستی را رها کرده و به خودرو اجازه حرکت می دهد. همچنین نیازی نیست که راننده هنگام توقف به حالت D یا N تغییر مکان دهد. با این سیستم حرکات مداوم پا روی پدال ترمز و تعویض دنده کاهش می یابد.

کاربرد Autohold در مسیرهای سراشیبی

این سیستم در مسیرهای سراشیبی بسیار کاربردی است. هنگامی که اتوهلد فعال نیست، قرار دادن دنده در حالت رانندگی و رها کردن ترمز باعث می شود خودرو کمی به سمت عقب حرکت کند، اما زمانی که فعال است خودرو هیچ حرکت ناخواسته ای نخواهد داشت.

رفتار آن در فرودها مانند خودروهای دنده ای است که راننده ترمز دستی را برای جلوگیری از سر خوردن خودرو می کشد و پس از شتاب گیری آن را رها می کند.

این سیستم به طور خودکار فعالیت هایی را که باید در خودروهای دنده دستی انجام شود، انجام می دهد. همچنین در صورتی که راننده از ترافیک سنگین و جاده های سراشیبی عبور کند و فراموش کند که نگهدارنده خودکار را غیرفعال کند، این سیستم به طور خودکار خاموش می شود.

تفاوت بین سیستم توقف خودکار و استارت در سربالایی

سیستم HAC سیستم کنترل درجه خودرو است. تفاوت HAC و Autohold در این است که HAC فقط برای چند دقیقه (سرازیری) به راننده کمک می کند، اما Autohold تا زمانی که راننده بخواهد و نیاز داشته باشد کار خواهد کرد.

مزایای اتو هلد

  • راحتی راننده
  • جلوگیری از حرکت بیش از حد خودرو
  • از سایش گیربکس جلوگیری می کند
  • از رفتن مسافران و خودرو به حالت تصادف جلوگیری کنید

چه خودروهایی دارای سیستم نگهداری خودکار هستند؟

در گذشته فقط خودروهای لوکس این آپشن را داشتند اما در حال حاضر استفاده از آن گسترش یافته و اکثر خودروها حتی آنهایی که قیمت پایینی دارند از آن استفاده می کنند زیرا در دسته آپشن های ایمنی خودرو قرار می گیرد. بسیاری از افراد اطلاعات کافی در مورد آن ندارند و ممکن است از آن استفاده نکنند.

همه چیز درمورد سیستم اتوهلد خودرو

همه چیز درمورد سیستم اتوهلد خودرو

چند نکته مهم در مورد Autohold

  • هنگامی که سیستم نگهدارنده خودکار فعال است، خودرو را ترک نکنید.
  • هنگامی که نگهدارنده خودکار را فعال می کنید، مراقب باشید و مراقب باشید که ماشین را حرکت ندهید.
  • این سیستم پس از طی مسافت معینی هنگامی که خودرو متوقف نمی شود خاموش می شود، اما در ترافیکی که خودرو برای مدت کوتاهی توقف می کند، این سیستم فعال است و با برداشتن پای شما از روی پدال ترمز، خودرو حرکت نمی کند.
  • در شیب های تند و جاده های یخ زده به درستی کار نخواهد کرد.
  • دکمه نگه داشتن خودکار در کنار دنده، دکمه پارک خودکار یا در سمت چپ فرمان قرار دارد و با حروف A یا H مشخص شده است
  • پس از توقف کامل پای خود را از روی ترمز بردارید زیرا ممکن است سیستم نگهدارنده خودکار به درستی کار نکند.

نتیجه

آپشن‌های خودرو هر روز افزایش می‌یابد و هر کدام به رانندگان کمک می‌کنند تا تجربه رانندگی را شیرین کنند، اما به یاد داشته باشید که هر یک از این سیستم‌ها برای کارایی و عملکرد قابل قبول نیاز به تعمیر و نگهداری دارند، بنابراین آنها را نادیده بگیرید. می تواند خطرناک باشد

لوازم موتوری مزدا – خرید لوازم موتوری مزدا

مزدا 3 – مزدا 3 نیو

لوازم یدکی مزدا

author-avatar

درباره MHA007

معرفی کوتاه سلام، من محمدحسین عبدالله هستم. طراح و پشتیبان سایت و متخصص سئو با بیش از هشت سال تجربه در زمینه‌های مختلف تکنولوژی و کامپیوتر. تخصص من در طراحی وب، بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو) و طراحی گرافیکی است. علاقه‌مند به استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌ها برای ایجاد راه‌حل‌های خلاقانه و موثر است. سابقه کاری طراح و پشتیبان سایت و سئو (از سال 1393 تا به امروز) فعالیت حرفه‌ای در زمینه‌های طراحی سایت، بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو) و طراحی گرافیکی از سال 1395 تا کنون. تجربه کار با انواع سیستم‌های مدیریت محتوا و ابزارهای طراحی وب. بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها برای دستیابی به بالاترین عملکرد در موتورهای جستجو. طراحی گرافیکی برای وب‌سایت‌ها، شامل ایجاد طرح‌های بصری، لوگوها و موارد دیجیتالی دیگر. تحصیلات مهندسی ارشد نرم افزار کامپیوتر دوره‌های مختلف در زمینه تکنولوژی و کامپیوتر (از سال 1393 تا به امروز) شرکت در دوره‌های تخصصی طراحی وب، سئو و طراحی گرافیکی. به‌روز رسانی دانش فنی با شرکت در کارگاه‌ها و سمینارهای تخصصی. مهارت‌ها طراحی وب: HTML, CSS, JavaScript، و سیستم‌های مدیریت محتوا مانند WordPress. سئو: تسلط بر اصول و استراتژی‌های بهینه‌سازی موتور جستجو. طراحی گرافیکی: مهارت در استفاده از نرم‌افزارهایی مانند Adobe Photoshop و Illustrator. مدیریت پروژه و مهارت‌های ارتباطی. پروژه‌ها و دستاوردها طراحی و بهینه‌سازی وب‌سایت شخصی: mha007.ir توسعه و پیاده‌سازی وب‌سایت شخصی با تمرکز بر UX/UI و بهینه‌سازی سئو. دستیابی به افزایش چشمگیر در بازدید و موقعیت‌یابی در موتورهای جستجو. اطلاعات تماس وب‌سایت: mha007.ir ایمیل: [mohamadhosein.mha007@gmail.com] شماره تماس : 09102444557

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *