لوازم یدکی مزدا

لوازم موتوری مزدا – خرید لوازم موتوری مزدا

لوازم موتوری مزدا

لوازم موتوری مزدا انواع آن

لوازم موتوری مزدا قلب تپنده‌ و اصلی‌ترین قطعه‌ این خودرو و دیگر خودروها محسوب می‌ شود. به همین دلیل هرگونه اختلال در عملکرد موتور می‌تواند خودروی شما را به طور کامل خاموش کند و هزینه هایی را در بر داشته باشد. بنابراین شناخت کامل از قطعات موتوری امری ضروری است. موتور از یعنی مهم‌ترین قسمت یک خودرو است که از یک سری قطعات به هم متصل تشکیل شده است. موتور خودرو انواع مختلفی دارد ولی قطعات اصلی در تمامی آن ‌ها مشترک می باشد. در ادامه لوازم موتوری مزدا را شرح می دهیم.

رادیاتور مزدا و عملکرد آن

رادیاتور مزدا

رادیاتور مزدا

رادیاتور آب مزدا 3 نیو از جمله قطعاتی است که به علت گردش و رسوب آب چند مدت بعد از استفاده امکان دارد نشتی پیدا کند. که همین امر نیاز به تعویض رادیاتور داشته باشید.

مخزن آب خودرو در واقع همان رادیاتور خودرو است که وظیفه خنک کردن موتور خودرو و همچنین سایر تجهیزات بر عهده دارد. به عبارتی رادیاتور را می‌توان به‌ عنوان مخزن آب خودرو در نظر گرفت که با انتقال سریع حرارت از آب به هوا کمک می‌کند تا دمای خودرو از یک حد مشخصی بالاتر نرود.

اگر که حرارت تولیدی از حد مشخص شده خود بالاتر برود، موتور را به خرابی می کشد. از طرف دیگر کمبود حرارت نیز برای موتور خودرو آسیب‌ زا است. بهترین دما برای موتور خودرو ۸ الی ۸۲ درجه سانتیگراد است. که رادیاتور کمک می‌کند موتور از دمای ذکر شده بالاتر نرود.

رادیاتور آب مزدا 2 در دو مدل اصلی ( قیمت بالا ) ، نمونه چینی (در کیفیت های متعدد ) موجود می باشد. واسطه شلنگ رادیاتور مزدا ۲ بایستی به همراه رادیاتور همراه باشد. توجه داشته باشید رادیاتور مزدا ۲ ساخت کشور تایوان یا کره وجود خارجی ندارد.

دوستان عزیز میتوانید با رفتن به قسمت فروشگاه سایت لوازم یدکی مزدا ، تمام محصولات و قطعات اصلی و مورد نیاز خودرو مزدا خود را به راحتی خریداری و تحویل بگیرید .

نکته: به هیچ وجه درون رادیاتور خودرو مزدا و دیگر خودروها آب نریزید.

بلوک سیلندر

بلوک سیلندر مزدا

بلوک سیلندر مزدا

 

اصلی ‌ترین قسمت موتور ماشین تنه‌ اصلی موتور می باشد که به آن بلوک سیلندر می گویند. این قطعه از قسمت های اصلی موتور به حساب می آید که نقش فونداسیون موتورهای احتراق داخلی را بازی می‌کند. زیرا سیلندرها، سرسیلندر، پیستون، شاتون، کارتل، رینگ و میل ‌لنگ را در خود جای می‌ دهند.

سیلندر

در حقیقت فضای استوانه ‌ای درون بلوک سیلندر می باشد که فضای حرکت پیستون را فراهم می‌کند. در واقع می توان گفت هسته‌ مرکزی موتور ماشین محسوب می شود. جنس دیواره‌ سیلندر با توجه به جنس بلوک سیلندر آلومینیومی یا چدنی است.

تاریخچه شرکت خودرو سازی مزدا

واتر پمپ مزدا

واتر پمپ مزدا

واتر پمپ مزدا

این قطعه که پولی پمپ آب هم نامیده می‌ شود، جزئی از سیستم خنک‌کننده اتومبیل می باشد. وظیفه آن‌‌ تنظیم دمای موتور به وسیله‌‌ جریان مداوم آب و ضد جوش یا ضد یخ را به عهده دارد. بنابراین واتر پمپ همین آب را بین رادیاتور و بلوک سیلندر به چرخش در می آورد.

واتر پمپ مزدا 3  ژاپنی از دو بخش دچار ایراد می شود: 1- از بخش آب بندی که شامل فیبر و فنر می باشد 2- از قسمت پره های داخلی که وظیفه پخش کردن مایع خنک کننده را به عهده دارد.

پیستون

پیستون مزدا

پیستون مزدا

قسمت متحرک درون سیلندر پیستون نام دارد. حرکت بالا به پایین پیستون عمل جرقه ‌زنی و احتراق را تکمیل می کند و باعث انبساط گازهای ناشی از احتراق می ‌شود. متریال به کار رفته در تولید و ساخت قطعه پیستون چدن یا فولاد ریخته‌گری یا آلومینیوم می باشد که نمونه آلومینیومی آن بازده موتور را به علت وزن کم و پایین آوردن توازن وزنی آن بالاتر می برد که در نتیجه شتاب موتور افزایش پیدا می کند.

پیستون مزدا 3 قطعه ای استوانه ای است که داخل سیلندر با اتصال به شاتون حرکت رفت و برگشتی را به همراه دارد.

میل ‌لنگ

میل لنگ مزدا

میل لنگ مزدا

میل لنگ حرکت خطی پیستون را تبدیل به حرکت دورانی می‌کند. در حقیقت نیروی حاصل از حرکت رفت و برگشت پیستون‌ ها قادر به چرخش درآوردن چرخ‌ها نیست، چرا که حرکت دورانی میل لنگ چرخ‌ ها را به حرکت در می‌آورد. میل لنگ توسط یاتاقان بر بلوک سیلندر سوار خواهد شد. اگر که روغن کافی به یاتاقان نرسد میل لنگ خشک کار  می‌کند و به دلیل آسیب رسیدن به آن یاتاقان زدن می گویند. خلاصی میل لنگ زدن در یاتاقان کمتر از یک دهم میلی متر می باشد.

فلایویل

فلایویل مزدا

فلایویل مزدا

یک قطعه دیگر موتور مزدا فلایویل است. فلایویل یا به عبارتی چرخ طیار قطعه‌ای بشقابی شکل و سنگین است. در واقع وظیفه‌ انتقال نیرو به گیربکش را به عهده دارد. این قطعه این کار را به وسیله‌ دیسک و صفحه که روی آن نصب است انجام می‌ دهد. فلایویل نیروی دریافتی از میل لنگ را ذخیره می‌کند تا در زمان افت فشار موتور از آن استفاده کند. اطراف فلایویل نیز دنده دنده می باشد که این حالت موجب درگیری دنده استارت با موتور می‌شود. همچنین فلایویل در دو نوع تک جرمی و دو جرمی قابل تولید است.

وظایف فلایول مزدا 3

– انتقال قدرت از موتور به ماشین

– ذخیره انرژی برای برقراری سرعتدر هنگامی که احتراقی وجود ندارد

– یکنواخت کردن سرعت میل لنگ

پمپ روغن

وجود پمپ روغن که آن را به قسمت‌های مختلف موتور خودرو مزدا برساند برای عملکرد صحیح و کاهش استهلاک خودرو امری ضروری است. پمپ روغن نیروی لازم برای کار را از میل ‌لنگ تامین خواهد کرد. این نیرو توسط تسمه ‌تایم به آن نیز منتقل می‌ شود. پمپ روغن در مدار روغن کاری که مسیری معین به سمت قطعات مختلف موتور خودرو است، روغن را به آن‌ها می ‌رساند.

علائم خرابی پمپ روغن مزدا 3:

 • افت فشار روغن
 • بالا رفتن دمای موتور
 • ایجاد سر و صدای سوپاپ خودرو
 • سر و صدا ایجاد شدن به وسیله پمپ روغن

موتور استارت

استارت مزدا

موتور استارت مزدا

استارت خودرو موتوری الکتریکی است که موتور خودرو به وسیله‌ آن شروع به کار می‌کند. استارت که در بخش انتهایی موتور خودرو سوار می‌شود، شروع به کار موتور را با درگیر کردن چرخ‌ دنده‌ خود و چرخ‌ دنده‌های روی فلایویل فعال می‌کند.

قفل درب

در واقع این محصول به این علت نصب می شود که اجزای داخلی خودرو از دسترس دزدان برای سرقت در امان بمانند. نام دیگر قفل درب کاپوت است. وظیفه اصلی آن این است که مانع از باز شدن درب موتور و قفل کردن آن شود. همچنین برای محافظت از کاپوت خودرو و جلوگیری از باز شدن آن در حین رانندگی و  سرقت قطعات خودرو از قفل کاپوت می شود. جنس آن از آهن بوده و در مقابل ضربه و فشار مقاومت از خود نشان می دهد.

پس از تعویض قفل درب مزدا از سالم بودن آن اطمینان پیدا کنید زیرا خرابی چنین قطعه ای باعث می شود تا خسارت هایی به شما وارد شود.

قفل کاپوت

قفل کاپوت مزدا

خرید قفل کاپوت مزدا

از دیگر قطعات مهم در خودرو می باشد. این قفل روی درب موتور بسته می شود و وظیفه حفاظت از قسمت های داخلی را دارد. کاپوت مزدا به کمک اهروم و قفل کاپوت بر روی آن باز و بسته می شود. اهرم باز کننده کاپوت به وسیله کابل به قفل کاپوت متصل است. کاپوت یک قطعه متحرک است که با قطعاتی مانند قفل کاپوت در جای خود ثابت می مانند.  شایان ذکر است که امروزه از قفل کاپوت ضد سرقت استفاده می شود.

عایق حرارتی درب موتور

عایق حرارتی مزدا

عایق حرارتی مزدا

این قطعه در واقع همان نمد صنعتی پخته شده است. این قطعه باعث گرم شدن زود موتور خودرو در سرما می شود کع از یخ زدن آب رادیاتور و شیشه شوی کمک می کند. همچنین از رنگ خودرو در اثر حرارت محافظت می کند و با جذب صدای موتور تا حدودی از وارد شدن صدای خودرو به داخل کابین جلوگیری می نماید. جنس عایق حرارتی درب موتور از جنس پشم گوسفند است که هر اندازه درصد پشم گوسفند در نمد بیشتر باشد کیفیت نمد هم بهتر می باشد.

مزایای عایق حرارتی درب موتور مزدا

 • کاهش صدای موتو
 • عدم خام سوزی بنزین
 • کم کردن مصرف سوخت
 • کارکرد بهینه موتور در فصل های سرد سال
 • کاهش صدای موتور
 • گرم شدن مطلوب کولر در تابستان و زمستان
 • محافظت از رنگ درب موتور
 • سریعتر گرم شدن موتور در زمستان
 • البته در کنار مزایا معایبی را هم به همراه دارد که باعث بالا رفتن درجه حرارت موتور می شود مثل نواحی گرمسیر که هوا گرم می باشد.

دوستان عزیز میتوانید با رفتن به صفحه “لوازم مصرفی مزدا” در این باره بیشتر اطلاعات کسب نمایید و حتی میتوانید خرید خود را به راحتی ثبت نمایید.

دسته موتور گیربکس

گیر بکس مزدا

خرید گیر بکس مزدا

قطعه ای نگهدارنده است که بین موتور و شاسی و یا میان گیربکس و شاسی خودرو قرار می گیرد. وظیفه این قطعه تحمل وزن مجموعه موتور و گیربکس و دفع ارتشاعات ناشی از عملکرد موتور و همچنین عبور از ناهمواری ها است.

عواملی که نشان می دهند عمر دسته موتور گیربکس کم شده است

 • ترمز شدید و ناگهانی
 • پرش از روی دست اندازها
 • نیم کلاچ و شتابگیری ناگهانی
 • عدم جایگزینی دسته موتور قبل از آسیب دیدگی

موتور فن بخاری مزدا

موتور فن بخاری مزدا

موتور فن بخاری مزدا

از قطعه های مهمی است که از یک الکتروموتور و پره ساخته شده است که هوای لازم را برای سیستم تهویه را با به گردش درآوردن الکتروموتور و چرخیدن پره تامین می کند. هنگامی که سیستم تهویه مطبوع خودرو روشن می شود، موتور فن بخاری کار خود را شروع می کند که در نتیجه هوا از دریچه های هوا وارد کابین خودرو می شود. این چرخش توسط موتور فن بخاری انجام می گیرد.

نشانه های خرابی موتور فن بخاری مزدا

 • از کار افتادن فن
 • ضعیف شدن کارکرد فن
 • مشاهده روشن شدن چراغ چک خودرو
 • افزایش دمای موتور با وجود کارکرد غن

علائمی که نشان می دهد موتور فن بخاری مزدا از کار افتاده است

 1. سوختن موتور فن
 2. سوختن فیوز
 3. خراب رله
 4. سوختن سیم کشی
 5. خرابی مدول بخاریگ

زنجیر موتور مزدا

موتور مزدا

خرید زنجیر موتور مزدا

از اجزای حیاتی و مهم برای نگهداشتن یک میل خودرو و چرخاندن میل لنگ به سرعت هماهنگ شده است که سبب می شود موتور به اجرا دربیاید.

در حقیقت زنجیر تایم و یا تسمه از قسمت های موتورهای احتراق داخلی است که وظیفه آن هماهنگ کردن گردش میل بادامک و میل لنگ می باشد که سوپاپ های موتور هنگام داخل شدن سوخت و خارج شدن دود با زمانبندی مناسب باز و بسته می شوند. می توان گفت اگر چنین قطعه ای نبود تسمه تایم شکسته و یا پاره می شد، ماشین ناگهان خاموش می شد.

کارتر (کارتل)

یکی از مهم ترین قطعات خودرو کارتر است که بزرگترین محفظه درون موتور است که وظیفه آن محافظت از میل لنگ و شاتون است. چونکه میل لنگ درون کارتر قرار دارد. پمپ روغن داخل کارتر قرار دارد و روغنی که دارای حرارت زیاد است و داغ می باشد، داخل مخزن کف کارتر جمع می شود و روغن را خنک می کند. در نهایت برای بازگشت به موتور آماده می ‌کند.

وظایف کارتر مزدا

– محافظت از میل لنگ و شاتون در برابر ضربات و همچنین نفوذ مایعات

-ن گه داشتن روغن موتور در زمان خاموش بودن ماشین

– جمع کردن روغن داغ بازگشته از موتور و همچنین خنک کردن روغن از طریق تبادل گرمایی

شمع موتور مزدا

وسیله ای است که از دو الکترود و بدنه سرامیکی ساخته شده که بر اثر ولتاژ زیاد ایجاد می شوند و به وسیله کویل در زمان مناسب طراحی شده جرقه ایجاد می کنند. و همچنین مخلوط متراکم شده سوخت را منفجر می کند.

شمع مزدا قطعه ای کوچک است که داخل سیلندر موتور قرار دارد و از یک سمت ولتاژ بالا به آن اعمال می شود و در سمت دیکر که داخل سیلندر قرار می گیرد جرقه ایجاد می شود. چنین جرقه ای سبب انفجار مخلوط هوا و بنزین در داخل سیلندر موتور می شود که این انفجار نیروی لازم برای موتور را فراهم می کند. برای اینکه موتور راندمان مناسبی داشته باشد بهتر است شمع ها سرویش شوند. همچنین در صورت نیاز تعویض گردند.

استارت مزدا

قطعه ای راه انداز خودرو محسوب می شود و وظیفه آن به چرخش درآوردن اولیه موتور برای روشن کردن خودرو است. در واقع یک موتور الکتریکی است که نیروی الکتریسیته را به مکانیکی تبدیل می کند. در استارت خودرو برق از باتری گرفته می شود و طی عبور از سیم پیچ درون استارت سبب چرخاندن چرخ دنده های استارت می شود.

دینام مزدا

دینام موتور دستگاهی است که عملکرد شارژر باطری را به همراه دارد. دینام یک نوع تولید کننده برق است. هنگامی که موتور روشن می شود آرمیچر دینام که سیم پیچ الکتریکی است در میدان مغناطیسی پوسته دینام و در حول محور خود شروع به گردش می کند و برق تولید می کند. جلی داشبورد هر خودرو به وسیله آمپرمتر جریان برق دینام مزدا 3 new  که به باتری می رود برای راننده مشخص می شود. در صورت خرابی دینام لامپ قرمز رنگ کوچکی در کنار آمپر دینام روشن می شود.

لوازم یدکی مزدا توکیو

دوستان عزیز میتوانید تمام محصولات اصلی و اورجینال مزدا را از صفحه فروشگاه در سایت لوازم یدکی مزدا خریداری نمایید . همچنین تمام محصولات اصل با ارسال در سرتاسر کشور عزیزمان ایران می باشد.

ما در یک مقاله جدا به صورت کامل به شناخت لوازم یدکی مزدا پرداخته ایم که میتوانید با کلیک بر روی موضوع ، به صفحه انتقال پیدا کنید و آن را برسی نمایید. لوازم یدکی مزدا توکیو دارای شبکه اجتماعی در واتساپ و اینستاگرام می باشد که میتوانید برای ارتباط با مشاور و یا خرید ، بر روی آیکون واتساپ در سمت راست کلیک و با مشاور در ارتباط باشید.

خرید لوازم موتوری مزدا

دوستان عزیز میتوانید از یکی از راه های زیر به خرید لوازم موتوری مزدا با کیفیت اصلی و اورجینال با ارسال در سرارسر کشور بپردازید .

فروشگاه لوازم موتوری مزدا

 

author-avatar

درباره MHA007

معرفی کوتاه سلام، من محمدحسین عبدالله هستم. طراح و پشتیبان سایت و متخصص سئو با بیش از هشت سال تجربه در زمینه‌های مختلف تکنولوژی و کامپیوتر. تخصص من در طراحی وب، بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو) و طراحی گرافیکی است. علاقه‌مند به استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌ها برای ایجاد راه‌حل‌های خلاقانه و موثر است. سابقه کاری طراح و پشتیبان سایت و سئو (از سال 1393 تا به امروز) فعالیت حرفه‌ای در زمینه‌های طراحی سایت، بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو) و طراحی گرافیکی از سال 1395 تا کنون. تجربه کار با انواع سیستم‌های مدیریت محتوا و ابزارهای طراحی وب. بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها برای دستیابی به بالاترین عملکرد در موتورهای جستجو. طراحی گرافیکی برای وب‌سایت‌ها، شامل ایجاد طرح‌های بصری، لوگوها و موارد دیجیتالی دیگر. تحصیلات مهندسی ارشد نرم افزار کامپیوتر دوره‌های مختلف در زمینه تکنولوژی و کامپیوتر (از سال 1393 تا به امروز) شرکت در دوره‌های تخصصی طراحی وب، سئو و طراحی گرافیکی. به‌روز رسانی دانش فنی با شرکت در کارگاه‌ها و سمینارهای تخصصی. مهارت‌ها طراحی وب: HTML, CSS, JavaScript، و سیستم‌های مدیریت محتوا مانند WordPress. سئو: تسلط بر اصول و استراتژی‌های بهینه‌سازی موتور جستجو. طراحی گرافیکی: مهارت در استفاده از نرم‌افزارهایی مانند Adobe Photoshop و Illustrator. مدیریت پروژه و مهارت‌های ارتباطی. پروژه‌ها و دستاوردها طراحی و بهینه‌سازی وب‌سایت شخصی: mha007.ir توسعه و پیاده‌سازی وب‌سایت شخصی با تمرکز بر UX/UI و بهینه‌سازی سئو. دستیابی به افزایش چشمگیر در بازدید و موقعیت‌یابی در موتورهای جستجو. اطلاعات تماس وب‌سایت: mha007.ir ایمیل: [mohamadhosein.mha007@gmail.com] شماره تماس : 09102444557

دیدگاهی در مورد “لوازم موتوری مزدا – خرید لوازم موتوری مزدا

 1. آواتار internet_oski internet_oski گفت:

  خیلی سایت لوازم یدکی مزدا عالی دارید ممنونم

 2. آواتار kursy_gbsr kursy_gbsr گفت:

  فروشگاه مزدا توکیو به جرعت بهترین لوازم یدکی مزدا در تهران می باشد و من بارها خرید کردم و همیشه راضی بودم موفق باشید

 3. آواتار alizadeh alizadeh گفت:

  من از مشهد سفارش میدم و همه لوازم موتوری مزدایی که ارسال کردید اورجینال با گارانتی بود تشکرررر

 4. آواتار podklyuchi_nsPt podklyuchi_nsPt گفت:

  من که مشتری قدیمی لوازم یدکی مزدا توکیو هستم و بیشتر حضوری خریداری میکردم که الان آنلاین شدم ، ممنونم از سایت خوبتون

 5. آواتار کامبیز کامبیز گفت:

  محصولات اورجینال و خاص مزدا 3

 6. آواتار santehnik_koon santehnik_koon گفت:

  محصولات با کیفیتی میفروشید و من تمام لوازم موتوری مزدامو از شما خریداری میکنم ، ممنونم ازتون

 7. آواتار کیمیا کیمیا گفت:

  دیگه با این گرونی ها نمیشه لوازم یدکی خودرو خرید ، ولی من برای مزدا 3 نیو که دارم از شما به راحتی خرید میکنم میدونم قیمت هاتون مناسبه

 8. آواتار karkasnye karkasnye گفت:

  محصولات مزدا با کیفتی وارد میکنید خدا خیرتون بده که در اصفهان هم ارسال دارید

 9. آواتار محمدی محمدی گفت:

  ببخشید من کل ماشینم داغون شده ، خواستم بپرسم میتونم سفارش بدم داخل تبریز ارسال کنید ؟

 10. آواتار روژینا صالحی روژینا صالحی گفت:

  خیلی ساله دارم از شما لوازم موتوری مزدا خریداری میکنم همیشه مثل اولین روز عالی بودید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *