لوازم یدکی مزدا

گیربکس خودرو مزدا

گیربکس خودرو مزدا

گیربکس خودرو مزدا یکی از مهم ترین وسیله های تمام خودرو ها می باشد که ما در این مقاله به سراغ معرفی گیربکس خودرو میرویم و در انتها راه های خرید گیربکس اصلی مزدا را به شما معرفی میکنیم تا بتوانید با خیال راحت به همراه اطلاعات کافی از گیربکس اتوماتیک و گیربکس دستی مزدا خرید خود را هم انجام دهید

گیربکس اتوماتیک خودرو مزدا چیست؟

گیربکس اتوماتیک یا خودکار به دلیل انتقال گشتاور موتور، از طرف گردش روغن به گیربکس و اسکلت هیدرو الکترو مکانیک آن نسبت به خودرو هایی که با دنده های دستی هستند، شایسته دقت و حساسیت بیشتری می باشند .

امروزه گیربکس های خودکار یا اتوماتیک به دلیل راحتی زیاد،کارکردهای خوبی را ارائه می کنند و مورد توجه بسیاری از خریداران قرار دارند و اکثراً خودروهایی که دارای گیربکس خودکار باشند، خواهان زیادی دارند .

اما گیربکس های اتوماتیک نیاز به دقت در نگهداری هستند، چرا که در صورتی که مشکلی در آن اتفاق بیافتد، هزینه تقریباً بسیاری را بر روی دست مالک ماشین خواهد گذاشت .

گیربکس های خودکار از قطعه ها و‌ بخش های بسیار زیادی به وجود آمده اند. مهم ترین بخش های این گروه ها را باید تعویض گشتاور، دنده های سیاره ای، پمپ هیدرولیک، کلاچ های باندی، کلاچ های هیدرو لیکی، سوپاپ ها و سنسورهای گوناگون‌ دانست .

مزدا ۳، دارای گیربکس اتوماتیک تیپ ترونیک 5 دنده است که دارای دسته دنده در کنسول های بین خودرو و همچنین پدال های پشت فرمان است .

این ماشین دیفرانسیل جلو است. این قطعه از کیفیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. با این حال ایراد هایی که برای گیربکس خودرو مزدا ۳ به وجود می آید، می توانیم به کم شدن قدرت شتاب گرفتن ماشین، عقب افتادن در عوض کردن دنده، بالا رفتن بیش از حد دور موتور، تقه زدن در حین عوض کردن دنده و غیره اشاره کنیم .

سرویس های دوره ای تعمیر کردن گیربکس های اتوماتیک یا خودکار در چه وقتی انجام پذیر می باشد؟

سرویس های دوره ای بنا به توصیه های کمپانی سازنده، وابسته به کارکرد کیلومترها یا زمان باید صورت بگیرد.

عوض کردن روغن، فیلتر و سرویس های دوره ای گیربکس به موقع، رانندگی‌ های بنیادین و دانایی تباری از کارکردهای گیربکس نقش مهمی در بیشتر شدن طول عمر قطعات آن دارد.

نیاز به توضیح است که زمان توصیه شده برای عوض کردن روغن و سرویس های دوره ای گیربکس اتوماتیک بین ۴۰۰۰۰ کیلومتر تا ۴۵۰۰۰ کیلومتر می باشد.

شایان ذکر است که یکی از عامل های تعیین کننده زمان تعویض روغن و سرویس های دوره ای، شرایط رانندگی می باشد .برای مثال رانندگی در ترافیک ها باعث بیشتر شدن حرارت روغن و پایین آمدن عمر آن می شود.

ما پیشنهاد می کنیم برای شما که ساکن شهرتهران می باشید ، عوض کردن روغن گیربکس بین ۳۰۰۰۰ کیلومتر تا ۴۰۰۰۰ کیلومتر می باشد.

(خرید کامپیوتر گیربکس مزدا 3)

دلیل تقه زدن گیربکس مزدا در چیست؟

دلیل اصلی می تواند ناشی از ایراد برقی باشد. همچنین اندازه نبودن اختناق روغن گیربکس که ناشی از ایراد در ساعت می باشد. در برخی از موارد هم می تواند اشکال یا پارگی در دسته های موتورهای گیربکس، از دیگر علل تقه زدن گیربکس مزدا باشد.

گیربکس مزدا

گیربکس مزدا

علت زوزه کشیدن گیربکس مزدا در چیست؟

صدای زوزه اکثراً از صدای فشار‌ روغن و یا خرابی های دنده ها، مجموعه های دنده سیاره ای و دنده های دیفرانسیل می باشد.

اهمیت گیربکس خودکار مزدا

گیربکس خودکار مزدا از یک سیستم مکانیکی و رایانه ای بسیار در هم پیچیده به وجود آمده است. این قطعه نیرویی که‌ از موتور به محور حرکت کننده یا چرخ ها می رود، کنترل می کند.

سیستم گیربکس به علت گرمی و اصطحکاک تولید شده، و به واسطه ی بسیاری از جز‌های تحرک دهنده مانند چرخ دنده ها و… با گذشت زمان در مقایسه با بقیه قسمت های خودروی شما سریع تر دچار فرسودگی و ساییدگی می شود. به همین دلیل گیربکس اتوماتیک یکی از سخت ترین و مهم ترین قسمت های خودرو مزدا شمرده می شود.

دانستن مشکلات و ایرادات گیربکس و مراقبت از آن ها کمک می کند تا هم گیربکس خودرو عمر بیشتری را داشته باشد و هم کارکرد بهترین را دارا باشد. از سوی دیگر با مراقبت های همیشگی از تعمیرات پر هزینه جلوگیری می شود.

اگر به گیربکس ماشین توجه نکنیم و یا مشکل های آن را با کمک یک مکانیک حرفه ای حل نکنیم، دیگر قسمت های خودرو هم آسیب می بیند.

در نتیجه مزدا هم از این مسئله جدا نیست، درست همانند هر خودروی دیگری. مزدا نیز با گذشت این سال ها مشکلات مکانیکی مخصوص به خود را داشته و حتی در جدیدترین مدل های این ماشین نیز مشکلاتی دیده شده است.

این مشکل امکان دارد به این دلیل باشد که خودروسازان قبل از آنکه ماشین خود را به بازار بفرستند به اندازه ی لازم ‌آن را آزمایش نکرده اند.

(لوازم موتوری مزدا)

مزیت های گیربکس اتوماتیک مزدا ۳

گیربکس مزدا ۳ خودکار، ۶ سرعته (5 دنده جلو ) بوده و محل قرار گرفتن اهرم عوض کردن دنده خودکار در اتاقک وسط و پدال های پشت فرمان ساخته شده است. جعبه دنده ی مزدا 3، از نوع خودکار تیپ ترونیک می باشد.

مقدار روغن گیربکس در مزدا ۳

گیربکس مزدا ۳ اتوماتیک، ۷.۵ تا ۷.۸ لیتر و گیربکس‌ دستی مزدا ۳، ۳ لیتر مکان برای روغن آن نیاز دارد.

لازم به ذکر است که تمام این مقدار روغن قابل عوض کردن نیست. زیرا بایستی بخشی از آن در گیربکس باقی بماند.

گیربکس اتوماتیک مزدا

گیربکس اتوماتیک مزدا

گیربکس تیپ ترونیک

گیربکس استفاده شده در خودرو مزدا، از نوع تیپ ترونیک است که در ادامه به صورت کوتاه آن را معرفی خواهیم کرد.

تیپ ترونیک یکی از گیربکس پیشرفته و توسعه یافته در پورشه و مورد استفاده در مدل های متفاوت این شرکت و همچنین ماشین های فولکس واگن و شرکت های آن نظیر اشکودا، آئودی، و همچنین در مدل های بالاتر این نوع از گیربکس ها در لامبورگینی می باشد و در 2 گروه، 5 سرعته و 6 سرعته با پایه خودکار و دستی تولید می شوند.

این نوع قطعه نیز دارنده یک کامپیوتر به عنوان استانداردی برای درک بهتر شرایط موتور است که به صورت اتوماتیک دنده را در حالت دستی انتقال می دهند تا از آسیب به موتور و گیربکس در محدوده قرمز دور موتور جلوگیری کند.

تغییر دنده ی دستی به راه ها متفاوتی در خودروهای متفاوت انجام می شود.

تغییر مداوم با تغییر اهرم و ‌تغییر دنده دستی از طریق پدال های نصب شده در پشت فرمان معمول ترین راه جابجایی و انتقال دنده ها در این نوع گیربکس ها هستند.

گیربکس تیپ ترونیک در خودروهای دیگر با نام های متفاوت مانند ۲ ترونیک استفاده می شود.

مهم بودن عوض کردن روغن گیربکس در چه‌ چیزی است؟

تمام سیال های موجود در خودرو نیاز به رسیدگی و تعویض دارند. اما باید بدانیم که زمان عوض کردن هر یک چه موقعی‌ است.

مزدا 3 – مزدا 3 نیو

اگر روغن گیر بکس به موقع عوض شود چه می شود؟

  • گیربکس راحت تر و بهتر به کار خود ادامه می دهد
  • عمر سالم قطعه های موجود در گیر بکس بیشتر می شود
  • درجه حرارت گیربکس ها کم می شود و به همین دلیل آسیب نمی بیند
  • قطعه های موجود در گیربکس سر و صدا نمی کنند و همه این ها با همدیگر دیگر علت‌ کارکرد بهتر ماشین می شود

خرید گیربکس اتوماتیک مزدا

دوستان عزیز سایت لوازم یدکی مزدا توکیو تمام نیاز های لوازم یدکی خودرو مزدا شما را برطرف میکند ، کافی است برای خرید گیربکس اتوماتیک مزدا به صفحه “فروشگاه” رفته و خرید خود را ثبت نمایید .همچنین در صورت نداشتن محصول میتوانید با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید و خرید خود را ثبت بکنید و درب منزل تحویل بگیرید.

میدان امام خمینی،خیابان امیرکبیر (چراغ برق) ،تقاطع خیابان ملت ،مجتمع تجاری سپهر،طبقه اول واحد F124

ساعت کار فروشگاه

روزهای رسمی ساعت 9 الی 19

پنجشنبه ها ساعت 9 الی 14

شماره تماس ما :

تلفن 02136617441
موبایل ۰۹۱۲۶۸۸۶۰۹۳
واتساپ ۰۹۱۹۴۲۰۰۳۲۹

خرید گیربکس دستی مزدا

برای خرید گیربکس دستی مزدا میتوانید مثل گیربکس اتوماتیک از بالا از قسمت فروشگاه خریداری نمایید .

لوازم یدکی مزدا

خرید لوازم یدکی و گیربکس مزدا در تهران

دوستان عزیز لوازم یدکی مزدا توکیو در تهران واقع شده است و شما میتوانید به راحتی در فروشگاه لوازم یدکی مزدا توکیو رفته و خرید خود را باکیفیت اصلی خریداری نمایید و ثبت سفارش بکنید . همچنین برای خرید آنلاین میتوانید از صفحه لوازم یدکی مزدا خریداری نمایید و تمام لوازم یدکی اصلی و اورجینال را درب منزل در سرتاسر کشور دریافت نمایید.

دوستان عزیز میتوانید مارا در پیج اینستاگرام مزدا توکیو دنبال نمایید.

author-avatar

درباره MHA007

معرفی کوتاه سلام، من محمدحسین عبدالله هستم. طراح و پشتیبان سایت و متخصص سئو با بیش از هشت سال تجربه در زمینه‌های مختلف تکنولوژی و کامپیوتر. تخصص من در طراحی وب، بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو) و طراحی گرافیکی است. علاقه‌مند به استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌ها برای ایجاد راه‌حل‌های خلاقانه و موثر است. سابقه کاری طراح و پشتیبان سایت و سئو (از سال 1393 تا به امروز) فعالیت حرفه‌ای در زمینه‌های طراحی سایت، بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو) و طراحی گرافیکی از سال 1395 تا کنون. تجربه کار با انواع سیستم‌های مدیریت محتوا و ابزارهای طراحی وب. بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها برای دستیابی به بالاترین عملکرد در موتورهای جستجو. طراحی گرافیکی برای وب‌سایت‌ها، شامل ایجاد طرح‌های بصری، لوگوها و موارد دیجیتالی دیگر. تحصیلات مهندسی ارشد نرم افزار کامپیوتر دوره‌های مختلف در زمینه تکنولوژی و کامپیوتر (از سال 1393 تا به امروز) شرکت در دوره‌های تخصصی طراحی وب، سئو و طراحی گرافیکی. به‌روز رسانی دانش فنی با شرکت در کارگاه‌ها و سمینارهای تخصصی. مهارت‌ها طراحی وب: HTML, CSS, JavaScript، و سیستم‌های مدیریت محتوا مانند WordPress. سئو: تسلط بر اصول و استراتژی‌های بهینه‌سازی موتور جستجو. طراحی گرافیکی: مهارت در استفاده از نرم‌افزارهایی مانند Adobe Photoshop و Illustrator. مدیریت پروژه و مهارت‌های ارتباطی. پروژه‌ها و دستاوردها طراحی و بهینه‌سازی وب‌سایت شخصی: mha007.ir توسعه و پیاده‌سازی وب‌سایت شخصی با تمرکز بر UX/UI و بهینه‌سازی سئو. دستیابی به افزایش چشمگیر در بازدید و موقعیت‌یابی در موتورهای جستجو. اطلاعات تماس وب‌سایت: mha007.ir ایمیل: [mohamadhosein.mha007@gmail.com] شماره تماس : 09102444557

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *